Agentura- nowa książka historyczna

Agentura- nowa książka historyczna

Książki historyczne wcale nie muszą być nudne. Mogą one być także pełne zaskakujących informacji oraz treści, które przełożą się na to, że czytelnik nie tylko będzie miał przed sobą wiele nowych faktów. Nowa książka “Agentura” to dzieło polskiego pisarza, która skupia się na faktach, które już miały miejsce oraz na skutkach, które są odczuwalne do dzisiaj. Książka jest idealną propozycją nie tylko dla fanów historii, a została napisana przez twórcę Sławomira Cenckiewicza. Co warto wiedzieć na temat tego dzieła? Warto się o tym przekonać.

Książka Agentura- co warto wiedzieć na temat książki?

“Agentura” to nowa książka polskiego pisarza Sławomira Cenckiewicza. Jest to dzieło, które jest dedykowane historii jednak nie przeszłym wydarzeniom, ale skutkom tego, co miało już miejsce. Książka opowiada o sytuacjach, które miały miejsce nawet w ubiegłym wieku. Pisarz, który stworzył książkę, jest historykiem z zamiłowania, a jego książka to skutek obserwacji historii oraz wyciągania wniosków. Warto się z nią zapoznać.

Agentura- kim jest autor książki?

Agentura to książka, która jest dziełem premierowym, jednak autor tego dzieła nie jest debiutantem. Ma on już za sobą kilka pozycji. Sławomir Cenckiewicz jest pisarzem, który w wykształcenia jest historykiem. Jego droga z historią została związana na całe życie. Pasjonuje się on szczególnie losami Polski nie tylko przez pryzmat wojen, ale też przez pryzmat Polaków. Autor chętnie śledzi losy Polonii na emigracji w różnych krajach, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Prócz tego autor chętnie jest aktywny w wielu kręgach, które również pasjonują się historią. Przez jakiś czas piastował również stanowisko redaktora. Obecnie jest odpowiedzialny za Wojskowe Biuro Historyczne im. gen. broni Kazimierza Sosnkowskiego, gdzie jest dyrektorem. Prócz tego autor również jest członkiem Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej. Sławomir Cenckiewicz jest autorem, który napisał już także wiele innych książek, na przykład “Anna Solidarność”. Jest to pozycja, która cieszyła się sporym uznaniem.